Protestë përpara Prokurorisë për vrasjen e vajzës nga Kenia: Drejtësi për Xhoin!

Një protestë përpara Prokurorisë së Tiranës pritet të organizohet të hënën në orën 17:00 për të kërkuar drejtësi për vrasjen barbare të Xhoit, vajzës nga Kenia,

Joyce Achieng Aoko. Ajo u dhunua dhe u vra në mënyrë mizore në moshën 22-vjeçare, ndërkohë që autori ende nuk dihet kush është dhe ndodhet i lirë.

Protesta ‘Drejtësi për Xhoin’ është organizuar në mediat sociale.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply