Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe disa qytete të tjera

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në zonën e Elbasanit. IGJEUM raporton se lëkundja ka ndodhur në orën 18:43 të kësaj pasditje.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 rihter me epiqendër në Shalës të Elbasanit dhe thellësi 5 km.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në disa qytete si Lushnje, Fier, Cërrik dhe Gramsh.

About Redaksia

Check Also

SPAK merr të pandehur deputetin e Ramës. akuzat…,

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ditën e sotme ka marrë zyrtarisht …

Leave a Reply