Berisha: Rama një despot primitiv i rrezikshëm. Afera McGonigal është ‘Uatergate’ i shekullit

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, Edi Rama është një despot primitiv i rrezikshëm. Berisha tha se, afera McGonigal është ‘Uatergate’ i shekullit.
“Afera McGonigal është afera e shekulli, është ‘Uatergate’ i shekullit, shumë me keq se ‘Uatergate’. Kontraktoi kryezbuluesin e SHBA-së kundër opozitës shqiptare, për të asgjësuar opozitën, pluralizmin. Dëshmoi mentalitetin kriminal të dajës dhe babait të tij biologjik, të cilët e kishin kundërshtarin për ta vrarë dhe varur në litar në 1988.
Ishte në anën e duhur thotë, babai im, ishte firmëtari i kushtetutës më famëkeqe të të gjitha kohërave të vitit 1974, ishte një nga anëtarët e komisionit. Si qenka në anën e duhur të firmorësh për të varë një poet në 1988, kur dukej qartë se diktaturat e kishin kohën e shkurtër.
Nuk lexoj kushtetutë thotë, ua them unë ju; një kryeministër dhe një president që nuk ka kushtetutën librin e të gjitha librave, ai është shumë i rrezikshëm, sepse ai nuk ka ligj, nuk ka kushtetutë. Po të ishte diktator do të kishte ligje diktature, po të ishte mbret absolut do të kishte dekrete të veta që do i ndiqte, kurse ai që nuk ndjek asnjë ligj, asnjë normë ai është një despot primitiv i rrezikshëm dhe i tillë është Edi Rama”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Një kamarier mbeti i vrarë ndërsa punonte për bukën e gojës në vendin ku Kryeministri thotë; le të hanë kokat

Ishte vetëm 37 vjec dhe punonte për bukën e gojës si kamrier, por mbrëmë ka …

Leave a Reply