Përplasja e trenave në Greqi, kryeministri Mitsotakis shpall 3 ditë zie 

Përplasja e dy trenave në Greqi rezultoi fatale. Të paktën 38 pasagjerë humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Autoritet paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet në orët në vijim.

Si pasojë e kësaj tragjedie të rëndë, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka shpallur tri ditë zie kombëtare.

About Redaksia

Check Also

26 vite nga rënia heroike e Jasharëve, Kuvendi i Kosovës me seancë solemne

Data 5 Mars i vitit 1998, shënon sulmin e gjerë që Serbia kishte ndërmarrë në …

Leave a Reply