Zbulohet urdhëri i ri i Ramës për Bashën, nesër në Gjykatë…

Rama urdhëron Bashën të depozitojë zyrtarisht dorëheqje e dhënë në Gjykatë, plot vit pasi e kishte shpallur. E githa kjo bëhet që ti hapë rrugë Alibeajt të njihet si Kryetar. Basha nuk e depoziton dorëheqjen në Gjykatë prej 1 viti megjithëse e kishte deklaruar publikisht

“Ne sot do paraqesim në KQZ kërkesën për regjistrimin e PD në zgjedhje sepse kjo bazohet ne faktin se nuk është në fuqi vendimi gjykates dhe ata ( grupimi Bashes) sipas kodit zgjedhor nuk mund te regjistrohen. “Brava” ka dhënë dorëheqjen dhe e ka mbajtur peng Rama, dhe nesër ai do të shkojë në gjykatë dhe do të pranojë që ka dhënë dorëheqjen. Neser ai cakton Alibejan si kryetar. Kjo ska bazë ligjore”, tha Brisha në mbleedhjen e Këshilit kombëtar.

About Redaksia

Check Also

Protesta, VOA: Opozita në betejë pa kthim në të gjithë vendin

Në Shqipëri, pas muajsh të gjatë përplasjesh në parlament, opozita mblodhi mbrëmjen e së martës …

Leave a Reply