Paloka-Alibashëve: E detyruat L.B të dorëhiqet, çfarë do të bëni tani, apo…

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka reaguar pas dorëzimit të dokumentave në KQZ nga përfaqësues të Enkelejd Alibeajt për zgjedhjet lokale të 14 majit, por në të cilat rezulton se kryetar i PD ëshë i dorëhequri Lulzim Basha.

Në postimin e tij në Facebook, Paloka thekson se ‘alibashët do legenosen deri në fund për të realizuar shërbimin e paguar ndaj Ramës për shkatërrimin e opozitës dhe për këtë nuk ka më asnjë dyshim’.

Reagimi i Palokës

Alibashët paskan dërguar sot letra ne KQZ per të regjistruar grupimin e tyre. “Kryetar i partisë” në letrat që kanë dërguar, rezulton … “i dorehequri” prej një viti, vetë L.B.

Që Kushtetuta, Kodi, ligji dhe gjithe procedurat ligjore do vazhdojnë të shkelen për të çuar deri ne fund qëllimin e Ramës, nuk ka asnjë dyshim.

Edhe që Alibashët do legenosen deri në fund për të realizuar sherbimin e paguar ndaj Rames për shkatërrimin e opozitës, nuk ka më asnjë dyshim.

Unë kisha vetem një pyetje për ata deputetë që publikisht shpallën se nuk e njihnin me L.B si kryetar dhe “e detyruan” të dorëhiqet, çfare do të bëjnë tani, apo nderi dhe dinjiteti nuk kanë asnjë vlerë?

About Redaksia

Check Also

Partia e Lirisë në kurthet e Sigurimit të Shtetit, sot, SPAK

“RD” Nuk ëstë hera e parë që mes Metës dhe Kryemadhit ka debate politike. Kur …

Leave a Reply