Noka: Demokratët kanë bërë zgjedhjen e tyre, do ndërtojmë një koalicion solid!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka është shprehur se kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi duhet të regjistronte PD-në në zgjedhje teksa shtoi se ai zgjodhi të “lante duart” me vendimin e sotëm duke mos njohur Berishën si kryetar i PD-së.

I ftuar në “Milori Live” në Klan Neës, Noka shtoi se ka vetëm 1 Parti Demokratike dhe ajo është opozita që është kundërshtare me regjimin, teksa akuzoi edhe Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeajn si pengje të Kryeministrit Rama.

Mirela Milori: Një opinion për vendimin e sotëm të KQZ-së?

Flamur Noka: Celibashi duhet të regjistronte PD-në në zgjedhje. Ai thjesht bëri një larje duarsh, duke pasuar topin. Demokratët kanë bërë zgjedhjen e tyre: Këtu ka vetëm 1 PD që është opozitë, kundërshtare me regjimin. Ka 2 pengje të regjimit, “Brava-Alibasha” të cilët janë në shërbim të Edi Ramës. Në 2019 ia falën në tavolinë. Tani po mundohen që të gjejnë 1 zgjidhje për ta lënë opozitën larg zgjedhjeve. Celibashi thjesht bëri atë që do të bënte, lau duart e veta sepse është barrë e rëndë. Ata 3 gjyqtarë që u përdorën si togë pushkatimi, ato do të mbeten në histori si turpi i historisë. Celibashi përpiqet që të mos njehësohet, të kamuflojë vendimmarjen duke larë duart nga ky proces.

About Redaksia

Check Also

Goditja e Tedi Blushit ndaj trafikantit që ndërseu Veliaj

Kjo është foto e momentit të përplasjes në Këshillin Bashkisk. Veliaj ka ndersyer nje nga …

Leave a Reply