Azemi, i lindur për të realizuar ndryshimet e mëdha, për të vrarë frikën…

Deputeti i PD, Tritan Shehu, e ka përkutuar me mall sot në 60-vjetorin e lindjes, mikun dhe bashkëudhëtarin e tij të viteve të para të të përpjekjeve për demokraci e pluralizëm, Azem Hajdarin.

“Sot Azemi do të ishte 60 vjeç! Sa i madh, i rritur, na dukej atëherë kur ishte vetëm në të njëzetat!, shkruan Shehu, Ishte krejt i veçantë. I lindur për të realizuar ndryshimet e mëdha të shumëpritura! Për t’i prirë njerëzve. Për të vrarë frikën si një lëmsh i zjarrtë. Për të qenë në krye të lëvizjeve popullore. Dhe sot na mungon shumë! Do ta kujtojmë gjithmonë ashtu siç ishte kur u ndamë”, përfundon deputeti.

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: 7 raste konkrete se ku fshihen paratë publike të vjedhura të inceneratorit fantazmë të Tiranës

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË NË PD, BELIND KËLLIÇI Të nderuar qytetarë, Jam sot …

Leave a Reply