Xhaçka merret në pyetje në SPAK për tjetërsimin e pronave të ushtrisë

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka është paraqitur mesditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme, SPAK.

E pyetur nga mediat mbi arsyet e paraqitjes, ajo tha se, ishte thirrur për t’u pyetur nga prokurorët lidhur me akuzat e opozitës.

Ajo sulmoi opozitën në reagimin e shkurtër për mediat.

“Shpifje të ulëta. Sigurisht që nuk ka asnjëherë asnjë shkelje ligji. Gjithmonë kam vepruar në funksion të detyrës”, deklaroi ministrja në dalje nga SPAK.

About Redaksia

Check Also

Gjiknuri u pyet për inceneratorët apo aferën McGonigal, përgjigjja…

Ish-ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikes, Damian GJiknuri ka dalë nga SPAK pasi është marrë në …

Leave a Reply