Lufta në PS për kandidatët, arrestohet kryebashkiaku socialist

Arrestohet kryetari i bashkisë së Bulqizës Lefter Alla si pasojë e luftës brenda klaneve për kandidaturën e kryebashkiakut për zgjedhjet e 14 majit.

Urdhër arresti është lëshuar nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ndërkohë që burime për News24 bëjnë me dije se Alla akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat publik.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply