Lista e këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, emra intelektualësh të njohur siç premtoi Këlliçi

Publikohet lista e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës, e cila, sikurse ishte deklaruar nga kandadati për kryebashkiak Belind Këlliçi, kryesohet nga Dr. Ilir Alimehmeti.

Në këtë listë spikasin emra të njohur nga Partia Demokratike, Partia e Lirisë si dhe emra intelektualësh, gazetarë etj.

Më 18 mars, gjatë një interviste në RTSH, Këlliçi shpjegoi se lista e këshilltarëve u ribë në kuadër të koalicionit që u krijua për zgjedhjet e 14 marsit.

“Koalicioni, formula aktuale, të detyron të hysh me një listë të përbashkë, – tha ai. –  Përfaqësimin, pjesën më të madhe “të luanit do ta ketë pa diskutim Partia Demokratike e do të ketë edhe Partia e Lirisë, përfaqësuesit e saj. Të jeni të bindur që në listën time do të shihni edhe shoqërinë civile. Do të jetë Partia Demokratike që do ta udhëheqë dhe nëse doni t’ju bëj një lajm, po jua jap lajmin: Ilir Alimehmeti do të jetë i pari në listën e Këshillit Bashkiak Tiranë në këtë koalicion, që për mendimin tim është një vlerë e shtuar për qytetin, vjen nga shoqëria civile, vjen nga bota e mjekësisë” tha ai.

Lista

Ilir Alimehmeti
Silva Caka
Endrit Braimllari
Beti Njuma
Arben Tafaj
Floida Kërpaçi
Tedi Blushi
Ilda Zhulali
Dorjan Teliti
Ana Azizaj
Artan Distafa
Albana Kepi
Jonathan Pano
Erion Bixha
Genci Gjokutaj
Keida Kaceli
Fatjon Bathorja
Brunilda Paskali
Blerdi Liçaj
Endire Bushati
Julian Deda
Elona Dhima
Luçian Qafoku
Adriana Kalaja
Bledar Marku
Elona Guri
Ardian Elezi
Festime Serjani
Gentian Kaprata
Nasilda Shyti
Artur Alstafa
Ajshe Isha
Esmeralda Demiraj
Besmir Hoxha
Rudina Koro
Redjon Zefi
Valdete Dashi
Besfort Dashi
Besford Dorezi
Enkeleda Fejzo
Emiljano Kapllani
Brunilda Haxhiu
Xhoel Nonaj
Dave Marku
Endrit Memia
Iva Çarçiu
Enkelejd Doda
Viola Vrana
Nikolin Çali
Elda Mustafa
Ermand Bajrami
Anisa Ibra
Darius Vishkurti
Brunilda Salaj
Adan Kaba
Eva Metaj
Dorel Memoçi
Anxhela Lami
Ergys Mollaymeri
Enkelejda Hajderasi
Artemic Peca
Menada Bregu

About Redaksia

Check Also

Një kamarier mbeti i vrarë ndërsa punonte për bukën e gojës në vendin ku Kryeministri thotë; le të hanë kokat

Ishte vetëm 37 vjec dhe punonte për bukën e gojës si kamrier, por mbrëmë ka …

Leave a Reply