Real Madridi hap derën për Zidane, gati rikthimi

Në javët në vijim, çështja e stolit të Real Madridit ka të ngjarë të ndezë biseda në Spanjë dhe gjetkë. Sot është e vështirë të thuhet me siguri se Carlo Ancelotti do të jetë trajneri i Madridit sezonin e ardhshëm, gjë që ngre edhe pyetjen e pasuesit të tij me  Zinedine Zidane në fokus.

Një fakt do të ndryshojë padyshim gjithçka: interesimi i Brazilit për Ancelottin për t’u bërë trajner i Selecaos. Një sfidë që mund ta shtyjë edhe më shumë trajnerin italian, pasi sipas programit El Chiringuito, klubi merengue do të kishte një qëndrim të qartë për këtë temë: të mos e bllokonte.

Prezantuesi i emisionit Josep Pedrerol me të vërtetë ka pohuar, se ndërsa marrëdhënia midis Carlo Ancelottit dhe Real Madridit është “e shkëlqyer”, klubi madrilen nuk do të kundërshtonte nëse Ancelotti do të shprehte dëshirën për të shfrytëzuar mundësinë e jetës së tij, duke marrë sfidën braziliane, pavarësisht se kontrata është ende e vlefshme deri në vitin 2024.

Mjaft për të hapur derën për ndryshimin e trajnerit dhe potencialisht për rikthimin në Spanjë të Zinedine Zidane, i shpallur si një nga favoritët për të pasuar Ancelottin në stolin merengue…

About Redaksia

Check Also

Askush si Los Blancos në Europë!

Real Madrid vazhdon të mbizotërojë në botën e futbollit. Los Blancos, pasi fituan Champions League, …

Leave a Reply