Berisha tregon si po vidhet energjia: Në verë zbrazin digat dhe ia shesin sekserëve

Nga Fieri ku prezantoi kandidatin e koalicionit opozitar, “Bashkë Fitojmë”, për kryetar bashkie Evdar Kodheli, kryetari i PD, Sali Berisha iu referua abuzimeve që po bëhen te sektori energjetik.

Berisha u shpreh se qeveria hap kaskadën në verë dhe ia shet energjinë sekserëve me çmim të lirë.

“Këta kanë gjetur mekanizmin e vjedhjes së tmerrshëm të energjisë. Verës zbrazin digat e ndaluar me ligj gjatë verës. Ia shesin sekserëve të tyre shqiptarë. Ia shesin me 30-40 euro dhe energjinë e blerë nga HEC-et publike e shesin në bursë me 200 euro.

Vjen vjeshta kaskada e zbrazur, shkojnë dhe blejnë energji 300 euro. Gjithçka është vjedhje që i bëhet qytetarëve në një kohë kur kaskada është mrekulli sepse të lejon të depozitosh energji. Çfarë bëhet me bordet ndaj jush. Pse po ikin shqiptarët? Nga varfëria”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …

Leave a Reply