PD prezanton portalin transparenca.com

Partia Demokratike prezantoi sot para mediave portalin transparenca.com. Zëdhënësja e PD, Floriana Garo tha se, ky portal është një vend ku mund të raportoni çdo shkelje para, gjatë dhe pas procesit zgjedhor të 14 majit!

Postimi i Garos në Facebook

Sot prezantuam portalin transparenca.com – nje vend ku mund te raportoni çdo shkelje para, gjate dhe pas procesit zgjedhor te 14 majit!

Cfare mund te raportohet?

-blerja e votes

-perdorim i mjeteve e fondeve te shtetit per qellime zgjedhore

-kercenim verbal ose fizik per voten tende apo te familjareve te tu

-rryshfet ne kembim te votes

-cenim i te votuarit ne fshehtesi

-marrja e kartes tende te identitetit ne kembim parash

-jeni shtyre te votoni per dike kunder deshires tuaj

-ke prova qe vota qe ke hedhur ne kuti eshte manipuluar gjate numerimit

#BashkeFitojme

About Redaksia

Check Also

Betonizimi i rrënon Zonat e Mbrojtura, Zhupa thirrje Presidentit Begaj të kthejë ligjin në Kuvend

DEKLARATË PËR MEDIA DEPUTETJA E PD, INA ZHUPA Që në ditët e para kur sapo …

Leave a Reply