Admir Sinamati me banorët e Orgjostit: Investime për të përmirësuar gjendjen e fshatit

Kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Kukësit, Admir Sinamati ishte në fshatin Orgjost ku pa nga afër degradimin e rrugëve të fshatit.

Në bashkëbisedimin me banorët, kandidati u shpreh se ky fshat është lënë në harresë nga pushteti lokal.

Janë 13 hidrocentrale që zhvillojnë aktivitetin e tyre dhe në kontratë duhej të realizonin investime për komunitetin, por kjo nuk ka ndodhur.

Sinamati i ka premtuar banorëve investime të vazhdueshëm për të përmirësuar gjendjen e fshatit.

About Redaksia

Check Also

Berisha mesazh Edi Ramës: Uragani mbrëmë është betuar se kurrë nuk do të ketë amnisti për ty!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha gjatë fjalës së tij se, unë po i çoj …

Leave a Reply