Belind Këlliçi me banorët e Shkozës: Prona juaj nuk preket pas 14 majit!

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi zhvilloi një takim me banoret e Shkozës, ku dëgjoi nga afër shqetësimet e tyre. Shembja e banesve për tu hapurr rugë projekteve në infrastrukturë është problemi kryesor i banorëve të Shkozës, të cilët morën zotimin nga Këlliçi se pas 14 majit prona e tyre nuk do të preket.

Nga Shkoza, Belind Këlliçi u bëri përsëri thirrje qytetarëve të refuzojnë shitjen e votës, pasi me atë votë vendoset e ardhmja e qytetarëve për katër vitetet e ardhshme.

Një apel Këlliçi e kishte edhe për socialistët. Përdorimit të artistëve për qëllime elektorale nga Erion Veliaj, Këlliçi ju përgjigj me ironi.

Gjatë bashkëbisedimit me banorët, Belind Këlliçi premtoi vëmendje dhe mbështetje për ta, duke nisur nga dëmshpërblimi për pronat e deri te ndërtimi irrugëve, kopshteve, çerdheve, ujësjellsave etj. Ai kërkoi mbështetetjen e qyteravë në 14 maj, teksa deklaroi se do të sjell ndryshimin në kryeqytet.

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: 7 raste konkrete se ku fshihen paratë publike të vjedhura të inceneratorit fantazmë të Tiranës

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË NË PD, BELIND KËLLIÇI Të nderuar qytetarë, Jam sot …

Leave a Reply