Berisha: Vetëm këtë javë Belinda Luksi ka shpërndarë 400 mln lekë pagesa paaftësie në qarkun e Dibrës

Kryetari i PD, Sali Berisha denoncoi zv/kryeministren Belinda Balluku se po blen vota në qarkun e Dibrës. Nga Prrenjasi ku prezantoi kandidaten e opozitës për kryetare bashkie, Berisha tha se për një javë Balluku ka shpërndarë 400 mln lekë pagesa paaftësie.

Lideri i opozitës renditi edhe shpenzimet e luksit të Belinda Ballukut nga shpenzimi i 220 mijë eurove për arredimin e zyrës apo dhe drekat e darkat me biftek 1 mijë dollarë.

“Janë lëshuar si një lukuni, si kriminelë elektoralë duke blerë vota. Në krye të kësaj përpjekje qëndron Belinda Lluksi, se mbesa e Beqir Ballukut thuhet se u thotë shoqeve të veta, mua më pëlqen luksi dhe do më quani Belinda Luksi. E kur ndodhi kjo? Kur shpenzoi për zyrën e vet, 220 mijë euro për luksin e zyrës.

Kur porosiste biftekun 1 mijë dollarë. Vetëm këtë javë ka shpërnda Belinda Luksi, 400 milionë lekë pagesa paaftësie në qarkun e Dibrës. Dhe ai i cili, Edi Rama u përmend gjyshërit e stërgjyshërit ballistëve, ai e cakton këtë si kryekujdestare të votës së lirë. Si kryekujdestare kjo do të mbikëqyrë”,  tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Shpërthimi në Lushnje, ky është i riu që humbi jetën bashkë me babanë

Personi në foto është 24-vjeçari Elidon Hoxha, viktima e dytë e shpërthimit të ndodhur këtë pasdite në …

Leave a Reply