Paloka: Në SPAK ka dy skandale të rënda ku Velina e bashkisë është i akuzuari kryesor

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas daljes nga SPAK-u të Erion Veliajt. Veliaj refuzoi sqarimet për mega-aferën e inceneratorëve dhe braktisi konferencën pasi gënjeu publikisht për kreun e opozitës, Sali Berishën.

Reagimi

Në SPAK ka dy skandale të rënda ku Velina e bashkisë Tiranë është i akuzuari kryesor; inceneratori inekzistent i Tiranës dhe përgjimet e Ndraghetës ku mafiozët përmendin faktin që kanë lidhje direkte me drejtuesit e bashkisë.

Këto çështje janë prej muajsh nën hetim, megjithatë Velina, i akuzuari kryesor, nuk është thirrur asnjëherë në SPAK.

Ndërkohë për “akuzat” që ngre Velina, SPAK nuk pret të kalojnë as 24 orë…

Çudi e madhe!!!

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply