Njeriu i pengjeve kapet duke blerë vota në Mallakastër

Një grua në Mallakastër është denoncuar se po blen vota në favor të kandidatit të grupimit Basha-Alibeaj, Agron Kapllanaj.

Denoncimi ka detyruar blutë të kërkojnë për shtetasen Dashuri Divintari, mbi të cilën është ushtuar një kontroll i imtësishëm.

Dyshimet për blerje votash kanë qenë të shumta, bazuar edhe në denoncimet e bëra nga qytetarë të në rrjetet sociale, por në momentin e kontrollit nuk është gjetur asgjë.

Dashuri Divintari është ndaluar nga policia për shitblerje votash, në favor të Kapllanajt.

Ndërkohë që Enkelejd Alibeaj del nëpër takime dhe flet për rikthimin e demokracisë dhe ndëshkimin e personave që blejnë vota, kandidati i tij ‘bën gjëmën’ në Mallakastër.

Shit-blerja e votës dënohet me ligji, ndaj edhe në këto ditë të fundit të fushatës, sipas qytetarëve mallakastriotë, personave që tentojnë të blejnë vota, u duhet mbyllur dera./Syri.net

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply