Rama mashtroi si ordiner me rritjen e pagave

Nga Petrit VASILI

Ky nuk ben as per çingije e jo per kryeminister! Mashtrimi ordiner i Rames per rritjen e pagave! Rama pasi genjeu si ordiner po thote se e paskan penguar dele-deputetet dhe nje farë Majko per rritjen e pagave qe mashtruesi premtoi. Kush e paskan penguar? Deputetet, delet, ha ha haaaaaaaa?? Leri keto palaçollëqe mashtrues se nuk i ha asnjeri.

Po a nuk jane po jane keto dele-deputete, qe me urdher te Rames mashtruesit:

Votuan dhe ndryshuan Kushtetuten dhe Kodin zgjedhor per nje dite per te prishur zgjedhjet.

Votuan shkaterrimin e Teatrit.

Votuan shkaterrimin e Portit te Durresit.

Votuan miliarda euro borxhe per te mbuluar vjedhjet.

Votuan koncesione nga me hajdutet qe ka pare bota.

Votuan kompesimin e materialeve te ndertimit per tenderxhinjte e qeverise.

Votuan qindra milion euro qe vidhen per energjine elektrike.

Votuan vjedhjen e Butrintit.

Votuan hapjen e bixhozit dhe basteve.

Votuan Prokurorin e Pergjithshem me 69 vota.

Votuan Borde Nafte dhe Ushqimesh per te vjedhur qytetaret.

Votuan qindra ligje antikushtetuese te porositura nga oligarket

Ndaj mashtrues lere edhe tallavane se ti as per çingije nuk ben e jo më per kryeminister.

About Redaksia

Check Also

Inteligjenca Artificiale dhe bashibozukët e Rilindjes

Nga Erion DASHO 1. Ndonëse kanë kaluar 11 vjet në pushtet, është e vështirë të përmendësh …

Leave a Reply