Përpjekja e fundit e Sudes në shërbim të mafies në pushtet!

Nga Adriana KALAJA

Kam informacione dhe dyshime të arsyeshme që fryma e dhunës dhe arrestimi i z. Fred Bejleri ka emrin e Sudes së Rrugës Elbasanit, alias Yuri Kim.

Para ikjes, Sudja po i bën shërbimin e fundit Edvin Kristaq Ramës.

Si ka mundësi që arrestimi i z. Bejleri bëhet 2 ditë pas deklaratës së Merimangës së Zezë në 110 vjetorin e krijimit të Gjykatës së Lartë?

Si ka mundēsi që akuzohet opozita për blerje vorash, kur Organi i Akuzës ka kallëzime me prova për regjmin për blerje votash?

Si ka mundēsi që policia e krimit vepron në kohë rekord për arrestimin e një kandidati nga opozita, kur janë me qindra raste denoncuese për pushtetin mafioz sesi po vjedh dhe manipulon votat?

Dhe halli nuk është te z. Bejleri, por i pronave të Bregdetit të Jugur që ka që në 2013 që po i grabit mafia në pushtet dhe, që vetëm për këtë fakt janë ndryshuar 16 drejtorë në Kadastrën e Vlorës.

Se më shumë se në 2021, kjo mafioze do dalë më 15 maj e do legjitimojë “fitoren” mbi “Non Gratën”.

Në këtë kuptim, z. Dendias dubet t’a çojë në ambadadën e SHBA-së notën e protestës.

Mjafton të shikoni ndryshimin drastik në këto 3 vite të pamjes së Sudes, kupton se ajo i ka shërbyer me besnikëri mafies në pushtet.

Por Sudja, mund të ndryshojē pamjen e saj, që nga dhëmbët me vlerë 20 mijë Euro si sponsorizim i Sude Spiropalit, por jo rezultatin.

Për rezultanin kanë vendosur qytetarët shqiptarë dhe patriotët e këtij vendi.

Përpjekjet e dëshpëruara të bandës mafioze, janë thjesht në ngushtimin e diferencës së fitores spektakolare.

Dhe Ju e dini që mua më dalin fjalët.

Upsssss se harrova.

Nëse Sudja pretendon se fjalët e mia janë shpifje, mund të më çojë në gjykatë.

Megjithëse e di që precedentin me bilancin e gjyqeve kundër meje i ka negative.

About Redaksia

Check Also

E vërteta e kundërshtarit të diktatorit, nga dritarja e të burgosurit politik

Nga Ndriçim KULLA Sali Berisha, lideri historik i PD, e cila bëri të mundur vendosjen e pluralizmit politikë …

Leave a Reply