Shpërthim tritoli në Tiranë, hidhet në erë një fasoneri në zonën e Freskut

Shpërthim me tritol në zonën e Freskut në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, duke lënë të tronditur banorët e zonës. Mësohet se sasia e lëndës plasëse ka shpërthyer në një fasoneri, afër Bunkartit. Raprtohet se fasoneria është në pronësi të biznesmenit italian, Roberto Bingaido.

Fatmirësisht nuk paraqiten dëme të tjera përveç atyre materiale. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

About Redaksia

Check Also

Ish-ministri Tahiri lirohet nga burgu, Zëri i Amerikës: Komuniteti ndërkombëtar i shqetësuar

Në Shqipëri, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do ta kalojë kohën e mbetur të dënimit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *