Armiku i Kosovës nuk është Vuçiç, por Edi Rama!

Enver BYTYÇI

E lexuat reagimin e kryeministrit te Shqiperise per ngjarjet e sotme ne veri te Kosoves?! Ai fajeson per gjithcka qeverine e Kosoves. Asnje fjale per dhunen e krimineleve serbe kunder institucioneve dhe policise se Kosoves. Asnje fjale per djegjen e makines se policise dhe plagosjen e policeve! Asnje fjale per shkrehjen e armeve nga ana e serbeve. Asnje fjale per perdorimin e makinave te renda per barrikada!

Vetem helm e vrer kunder qeverise se Kosoves! Vetem fajesim te institucioneve te Kosoves! Dhe ne fajesojme Aleksander Vuçiç. Armiku i Kosoves dhe shqiptareve eshte kryeministri i Shqiperise, jo aq sa ky presidenti i Serbise!

Ku qendrim me ben te besoj se ka nje plan anti-Kosove! Qeveria dhe presidentja duhet ta zhbejne ate plan pro-serb! Me vendosmeri! Pa u intimiduar as nga njerezit e fuqishem te Perendimit! Deshmoni se jeni shtet! Ndryshe askush nuk do t’ju marre me seriozisht!

About Redaksia

Check Also

Dear Ambasadore, ju na zhgënjyet më shumë!

Nga Alba KEPI U zhgënjyet Madame? Tepër i vonuar zhgënjimi juaj Madame e ju na …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *