Skandal! Ujësjellësi i Durrësit, 1.2 milion lekë aforfe emigrantit, pa harxhuar asnjë pikë ujë!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari emigrant, i cili shkruan se, nuk ka harxhaur asnjë pikë ujë sepse është në emigracion, por Ujësjellësi i Durrësit i ka vendosur 1.2 milion lekë aforfe.

Postimi i kreut të PD, Berisha

Shteti që vjedh në çdo sektor!

Lexoni si e vjedh emigrantin ujësjellësi. Turp! Shtet hajdut.

Pershendetje doktor Sali Berisha

Une se po te shkruai jam nje qytetar se vjen nga Emigrimi, kam nje shpi te Mali i Robit

Vjedhjet jane normale per rilindjen e sodit.

Edhe pse me kontator uji te vendosur nga Bashkja Kavaje ne 2018

Paguanim Forfe sepse puntori thoshte kam shum, dhe nuk munti kontrollonte sepse kishte shum kontator per te kontrolluar.

Nga muaj shkurt ujisjellesi kavaj ka kaluar me durresin dhe kan vendosur forfe nga 1264,80 leke te reja.

Pa konsumuar edhe nje metro kub uje. The gjith pushuasit kan pasur ket problem plus dje marem vesht qe fallimentoj ujisjellesi i Durresit dhe na bon te ndryshojm edhe kontatorin edhe te na bon te vendosim kontator te ri 3,500 lek te reja nje vjedhje totale 12000 lek te reja .

Po te bashkrenditi dhe fotot per te dimostruar te verteten

JU LUTEM BANI PUBLIK

ME RESPEKT S.N

About Redaksia

Check Also

Vendimi dhe firma që çon Ramën në burg

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, ëngjëll Agaçi ishte në SPAK këtë të premte, …

Leave a Reply