Ronaldo si ‘Supermen’, kërcen mbi të tjerët dhe shënon golin e kualifikimit për Al Nasr

Al Nasr ka arritur të kualifikohet nga grupet e Ligës së Kampionëve të Arabëve duke barazuar 1-1 me Zamalek, me një gol të shënuar nga Kristiano Ronaldo në minutën e 87’.

Skuadra nga Arabia Saudite pësoi në minutën e 53’ me anë të një penalltie, por atëherë kur shpresat ishin shuar, ishte pikërisht CR7 i cili tha fjalën e fundit.

Pas një krosimi në zonë nga Konan, Ronaldo kërceu mbi të tjerët duke shënuar me kokë dhe duke barazuar takimin, për të kualifikuar në vendin e dytë skuadrën e Al Nasr.

About Redaksia

Check Also

Allegrin tani e pret shkarkimi, tërbimi në finale i kushton shtrenjtë!

Tërbimi i Allegrit në finalen e Kupës së Italisë vulosi praktikisht fatin e tij. Më …

Leave a Reply