Mesazhi i Fredi Belerit nga burgu për protestuesit

Kryebashkiaku i zgjedhur në Himarë, Fredi Beleri ka reaguar pas protestës në zonë për lirimin e tij.

Beleri nga burgu për median greke ‘Open’ është shprehur se ai është mirë dhe se po pret për vendimin e drejtësisë, edhe pse mund të jetë i vonuar.

Beleri: Jam mirë, jam i fortë. Jam duke pritur. Kanë kaluar 3 muaj, jam i vendosur të qëndroj këtu sa të duhet, të betohem kryetar bashkie dhe të shkoj atje ku më kanë emëruar himariotët. Dua t’u them atyre të jenë të fortë, të presin dhe të kenë besim te Zoti dhe besim në luftë. Drejtësia mund të jetë e ngadaltë. Ndonjëherë më shpejt, ndonjëherë më ngadalë, por në fund fiton gjithmonë.

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply