2.2 miliardë euro për rrugët të ndara mes 5 kompanive të Ramës, por rrugë s’ka

Kryeari i PD, Sali Berisha ka denoncuar sot nga Kukësi një tetër skandal të qeverisë. Ai deklaroi se Rama ka investuar në ndërtimin e rrugëve një shumë rreth 2.2 miliardë dolarë dhe të e gjithë kjo shumë ëstë ndarë mes vetëm 5 kompanive. “Të gjithë pjesë e klientelës së tij”, u shpreh Berisha. Nga i gjithë ky investim me paratë e taksapaguesve sot asnjë rrugë e këtyre investimeve nuk ka përfunduar.
Berisha e kosnideroi absurd taksën e Rrugës së Kombit të vendosur nga Rama. “Kjo rrugë e ka nxjerrë investimin e bërë dyfish por taksën ai nuk e heq”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Deklarata e fortë e ish-kreut të Prokurorisë: Si u zhdukën përgjimet e krerëve të bandave me majat e politikës

Nga Besim Hajdarmataj  Hetimet e organeve ligjzbatuese kundër krimit të organizuar të profilit të lartë nxisin …

Leave a Reply