Zgjatet me 2 ditë të tjera marrëveshja e armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit

Katari njoftoi se është arritur një marrëveshje për të zgjatur armëpushimin në Rripin e Gazës për dy ditë të tjera. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Jashtme e Katarit përmes një postimi në platformën ‘X’.

Njoftimi vjen pasi presidenti i SHBA-ve, Joe Biden zhvilloi një telefonatë me kryeministrin e Katarit të hënën, sipas CNN.

Egjipti kishte thënë më herët se kishte përpjekje të vazhdueshme për të zgjatur pauzën me dy ditë.

About Redaksia

Check Also

Vdes në burg edhe “Navalny” i Bjellorusisë

“Igar Lednik, ish-anëtar i partisë socialdemokrate bjelloruse Gramada, aktivist dhe gazetar, vdiq në burg në …