Dhunuesit e grave

Bledi KASMI

Njeri e vrau gruan, tjetri e çoi ne spitalin psikiatrik.
Aleate ketej dhe andej kufirit qe inskenojne krime nder me makabret.

Jane gjakftohte. Nuk skuqen kur mashtrojne per krimet e tyre. Shfaqen si viktima pas krimeve. Nuk tregojne asnjehere pendese edhe kur me firmen e tyre kane varur edhe poete.

Kur ndjehen te rrezikuar, atehere behen me te rrezikshem sepse jane frikacake.

Mund te dhunojne dhe vrasin deri edhe familjare pa llogaritur kundershtaret politike per te cilin funksionon i njejti ligj.

Jane te pabese. Mohojne te gjithe bashkepunetoret ne krimet e tyre. I shesin ata per te shpetuar lekuren e tyre.

Gjithçka duan eshte paraja. U duhet per te blere gjithçka qe te kene gjithçka nen kontrollin e tyre.

Asaj qe i tremben me shume eshte hakmarrja. Ajo eshte makthi me i madh qe i shtyn ne krime te reja, por nuk i shpeton nga fundi tragjik.

About Redaksia

Check Also

Politikat e Presidentit Trump mund të forcojnë NATO-n dhe Perëndimin

Nga Nikola KEDHI Emmanuel Macron, presidenti liberal i Francës, deklaroi në vitin 2019 se NATO …