Shtyrja e vendimit për Berishën, avokati: Shkelje e rëndë! Prokurorët si në bar-kafe

Genc Gjokutaj, avokati i kryetarit të PD, Sali Berisha, ka folur për mediat pak pasi Apeli i GJKKO shtyu vendimin për ankimimin e Berishës mbi masën “Arrest shtëpie”. Gjokutaj e cilësoi shtyrjen e vendimit nga Apeli, si një shkelje e rëndë, ndërsa u shpreh se nuk ka barazi palësh në gjykim.

“Prokurorët sot mbajtën një qëndrim, i qëndruan kërkesës së tyre variabël. Presim vendimin. Vendimi për të mos administruar përjashtimin e gjyqtares, është një shkelje e madhe.

Do presim nesër në 9 të shpallet vendimi.

Mungesa e gjykatës i bën prokurorët të vijnë në gjyq si në bar kafe, nuk i kanë problem argumentet që bëjnë. Nuk ka barazi palësh në këtë gjykim. Presim ditën e nesërme, nuk mund të hipotezoj sot për vendimin e nesërm.

Rrëzohet përfundimisht alibia e SPAK që Berisha i shmanget SPAK dhe u vërtetua se procesi po ecën normalisht dhe nuk e kuptoj çfarë sensi ka masa kur jemi në një realitet të ri”, tha vokati Gjokutaj.

About Redaksia

Check Also

Konsulli që denoncoi Ballën për trafik prostitucioni me moldave dhe lidhjet me tre bandat

Kryetari i PD, Sali Berisha akuzoi ministrin e Brendshëm, Taulant Balla se është një ushtar …