Al Nassri pa Ronaldon turpëron Inter Miamin e Messit

Al Nassr ka triumfuar thellë në ndeshjen miqësore ndaj Inter Miamit. Ndeshja nisi pa dy yjet kryesorë nga të dy skuadrat, Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi dhe nuk e pati shkëlqimin që do ta kishte po të ishin ata në fushë.

Ronaldo mungoi për shkak të lëndimit, kurse Leo Messi hyri në fushë në minutën e 83-të të ndeshjes.

Dilema e fituesit veçse u krye në pjesën e parë me epërsinë e trefishtë të Al Nassr, të cilët shënuan edhe tri herë tjertra në pjesën e dytë.

Ronaldo e shijoi fitoren e ekipit të tij nga tribunat, teksa nuk mundi të jetë i gatshëm për një përballje të fundit me rivalin e tij të madh, Leo Messin.

About Redaksia

Check Also

Toni Kros do të tërhiqet nga futbolli pas Europianit

Toni Kroos synon të tërhiqet nga futbolli pas sezonit të Gjermanisë në Euro 2024. Mesfushori …