Pengu braktiset nga të gjithë, ikën një tjetër deputete

Luli përditë e më shumë po braktiset nga të gjithë. Mësohet se edhe një tjetër deputete ka braktisur Bravën e famshëm.

Tashmë ai ka mbetur me 10 ‘besnikët’ e tij, të cilët pasi marrin urdhër nga Luli dhe Rama, rreshtohen në krah të socialistëve dhe mbyllin gojën para padrejtësive.

Media ka mësura se nga Partia e Vulës është larguar Ilda Dhori, deputete e Qarkut të Fierit dhe është bashkuar me Partinë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha.

Kjo është një lëvizje e deputetes, në momentet kur Basha është haptazi një bashkëpunëtor i Ramës dhe po braktiset nga të gjithë.

Mesa duket deputetja Ilda Dhori, shkruan CNA, do t’i bashkohet aksionit opozitar të nisur prej disa muajsh nga ligjvënësit demokratë.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …