Revolta të shndërrohet në kryengritje popullore

“RD”

Opozita të udhëheqë revoltën që ka bërë bashkë dje të djathtë dhe të majtë.

Mesazhi i djeshëm ishte i qartë; Populli e ka tejkaluar edhe opozitën. Ata kërkojnë të udhëhiqen në një betejë që nuk ndalet deri në rrëzimin e të keqes.

Një lider opozite i burgosur politikisht nuk pranohet më nga populli.

Bashkimi i opozitës është një motiv për të qenë më shumë, por nga dje, për opozitën, qytetarët duhet të jenë të parët.

Zemërimi dhe revolta e tyre duhet të shndërrohen në Kryengritje ndaj neodiktaturës.

About Krye Redaktor

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …