Berisha: Jehona e 20 shkurtit vazhdon kudo! Le të vazhdojmë rrugën e Shpresës gjer në fitoren e plotë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, jehona e 20 shkurtit vazhdon kudo. Ai iu bwri thirrje qytetarwve le të vazhdojmë ne rrugën e Shpresës, gjer në fitoren e plotë.
“Të dashur miq!
Vazhdon kudo jehona e 20 shkurtit.
Në të katër anët e vendit, vezullon madhështore fitorja që na pret.
Le të vazhdojmë ne betejën e mosbindjes civile.
Le të vazhdojmë ne rrugën e Shpresës, rrugën e besimit gjer në fitoren e plotë.
Rikthimin e votës së lirë. Beteja për votën e lirë, është beteja më e shenjtë e njeriut të lirë.
Është kryebeteja e tij për dinjitet njerëzor, për të ardhmen e tij dhe të vendit.
Rrofshi ju, rroftë Shqipëria.
Fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …