Deputetët e PD në krah të protestuesve të arrestuar që u dhunuan nga policia

Deputetët e PD kanë shkuar të ndjekin nga afër seancën gjyqësore ndaj 4 protestuesve, të cilët janë arrestuar në mënyrë të paligjshme nga policia pas protestës së 20 shkurtit.

Opozita ka denoncuar punonjësit e policisë, të cilët pa uniformë policie dhe pa numër identifikimi kanë bërë rrëmbimin e protestuesve dhe dhunimin barbar të tyre në ambientet e komisariatit.

Të arrestuar nga policia janë shtetasit Kindi Toli, Andrea Malia, Bledar Kola dhe Ismet Stefanis.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Garantoj çdo prind se do të paguhet për çdo fëmijë në mënyrë që të mos u mungojë më asnjë vakt

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka premtuar se me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike, …