Ish e persekutuara: Ky vend kishte pasur shumë tradhtarë, kujdes nga pseudo-demokratët…

Në protestën e mbajtur në “Rrugën e Shpresës” kundër arrestimit politik të kret të opozitës, Sali Berisha ishte një ish e persekutuar nga regjimi komunist nga zona e Mirditës, Viktore Ndoj.

Ndoj është shprehur se në vitin 1992-1996 nuk la vend në botë pa u kërkuar ndihmë pasi as lecka nuk kishim të vishnin në ato vite.

“Nuk lidhet Bajram Begu, nxorri alltinë dhe i ra veti”- Dy fjalë i fola në Rrëshen dhe mori dhenë fjala ime, faleminderit shumë prej atyre që më mbështetën dhe prej atyre që më shajnë, se i shari të shan. Kam qenë çdo natë me ju, vetëm dy javë që isha në Itali dhe nuk pashë televizor, ju kam ndjekur nga Greqia dhe nga Franca, përshëndetjet e tyre i keni sonte.

Dua t’ju them një gjë, nëse ju nuk ju ka bë keq komunizmi sa 5% të mijat mos ejani me gënjyer këtu, pasi pseudo-demokratët janë shtuar me shumicë.

Në vitin 1992-1996 nuk la vend në botë pa u kërkuar ndihmë pasi as lecka nuk kishim të vishnin në ato vite. Dua t’i them atyre që thonë që Berisha shkatërroi uzinat kur e keni parë Berishën me leva, përveç se ju i keni thyer vetë të gjitha uzinat.

Kur u vra Azem Hajdari thashë me vete, si ka mundësi që janë aq shumë tradhtarë në këtë vend dhe nuk po mbarojnë.

About Redaksia

Check Also

Një kamarier mbeti i vrarë ndërsa punonte për bukën e gojës në vendin ku Kryeministri thotë; le të hanë kokat

Ishte vetëm 37 vjec dhe punonte për bukën e gojës si kamrier, por mbrëmë ka …