Berisha-Ramës: Do të japësh llogari për të gjitha krimet e tua, për të gjitha krimet e drejtësisë tënde!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha para qytetarëve që tubojnë poshtë banesës së tij se, Edi Rama do të japë llogari gjer në një për të gjitha krimet tij, për të gjitha krimet e drejtësisë tënde, për të gjitha krimet e shtetit tënd të drogës.
“Imagjinoni kur Edi Rama pa asnjë fakt, provë, dokument mban në arrest shtëpie njëlloj si Putini, si Llukashenko kryetarin e partisë më të madhe opozitare, çdo qytetar të mendojë për veten e tij se çfarë të drejtash mund të gëzojë ai, se kush mund ti garantoj të drejtat atij. Se në duart e kujt është fati i tij.
Ndaj dhe thirrja ime është për të gjithë shqiptarët;
Të marrim në dorë fatin tonë, të marrim në duart tona fatin e Shqipërisë në një betejë pa kthim.
Të përmbysim regjimin e bazuar në aleancën me krimin, drogën dhe vjedhjen e shqiptarëve.
Në një betejë pa kthim tu japim shqiptarëve të drejtën për të votuar të lirë dhe me dinjiteti.
Të sjellim opozitën në pushtet dhe të hapin dyert e integrimit në Europë të Shqipërisë, të hapim për Shqipërinë dhe shqiptarët dyert e të ardhmes.
Edi Rama ke zgjedhur të mbash pushtet me kriminelë, me vasalë me pengje të marrura.
Por të garantoj se është e afërt dita kur ti së bashku me ta, do të japësh llogari gjer në një për të gjitha krimet tua të shëmtuara, për të gjitha krimet e drejtësisë tënde, për të gjitha krimet e shtetit tënd të drogës.
Ne do të fitojmë.
Fitore, fitore, fitore.
Rrofshi ju, rroftë Shqipëria!”, përfundoi Berisha.

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …