Berisha: Ne ta do kthejmë Shqipërinë në rrugën e zhvillimit, në rrugën e lirisë, në rrugën e begatimit

Lideri I opozitës, Sali Berisha, gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, tha se, në një kohë kur shkatërrohen dhjetëra mijëra vende pune, Edi Rama përdor buxhetin për të shndërruar në pasuri të tij përrallore portin e Durrësit. Berisha u shpreh se ne do kthejmë Shqipërinë në rrugën e zhvillimit, në rrugën e lirisë, në rrugën e begatimit.

“Sado të rënda që duken këto zhvillime, ju garantoj se mundësitë e ndryshimit, e ndryshimit të shpejtë, janë 100 përqind të sigurta.

Në një kohë kur shkatërrohen dhjetëra mijëra vende pune, Edi Rama përdor buxhetin për të shndërruar në pasuri të tij përrallore portin e Durrësit.

Dhe nuk e përdor atë për fondin e eksporteve, për të shpëtuar dhjetëra mijëra vende pune.

Për të ndihmuar dhjetëra mijëra rrogëtarë.

Për të ndihmuar gjithë ekonominë.

Unë ju dhashë një shembull, por për çdo problem ne kemi zgjidhje, kemi zgjidhje të shpejtë, të sigurt.

Ne do kthejmë Shqipërinë në rrugën e zhvillimit, në rrugën e lirisë, në rrugën e begatimit.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria!

Fitore, fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …