Jemi i vetmi vend në Europë që themeluesin e pluralizmit e kemi në arrest pa akuzë!

Nënkryetari i PD, Agron Gjekmarkaj në fjalën e tij përpara anëtarëve dhe strukturave të pd është shprehur se nëse ecim në këtë rrugë entuziazmi ne pranverën e ardhshme do të jemi në pushtet.

Gjekmarkaj ka theksuar se Shqipëria është i vetmi vend në europë që lideri i cili rrëzoi diktaturën dhe solli demokracinë ndodhet në arrest politik pa akuza

“Partia Demokratike ka aftësi politike, profesione intelektuale i ka në Berat, Tiranë dhe kudo. Nëse ne aktivizohemi, ecim dhe shkojmë drejtë pranverës tjetër me këtë entuziazëm që ka ngjallur PD pas bashkimit të saj jam i bindur që d o të jemi fitues vitin tjetër zgjedhor.

Qeveria nuk del në debate politike, nuk e përballon dot cilësinë e debatit dhe transparencës që PD ofron, ata u thonë shqiptarëve na votoni që ne të vjedhim dhe më pas të blejmë zgjedhjet ëprsëri edhe kjo duhet që të ndërpritet.

Paratë e qytetarëve shndërrohen në hotele, pasuri si ndodhi me drejtorët e bashkisë së Tiranës dhe drejtori i ARRSH që kishin vjedhur miliona euro pasuri. Është paradoksale dhe jemi i vetmi vend në Europë që themeluesin e pluralizmit e kemi në arrest pa akuzë dhe është një paradoks i madh dhe një pjesë e drejtësisë është shndërruar në aleatë më qeverinë dhe portreti i tij është i duhuri për të rrezunuar dhe rrëzuar këtë qeveri nga pushtetit”, tha Gjekmarkaj.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …