Gjykata e Lartë zbaton urdhërin e Partisë-Shtet kundër liderit të opozitës

Gjykata e Lartë ka shqyrtuar rekursin e liderit të opozitës, Sali Berisha, për të hequr ose ndryshuar masën e sigurisë, atë të arrestit të shtëpisë.

Avokatët e Berishës i kanë argumentuar të gjitha instancave të gjykatës se masa ndaj liderit të opozitës janë anti kushtetuese dhe anti ligjore, por këto kërkesa janë shpërfillur nga gjyqtarja politike e, Irena me tre mbiemra.

Të njëjtën gjë ka vendosur sot edhe Gjykata e Lartë, e cila nuk ka shpëtuar urdhërit politik të Ramës RD paralajmëroi një ditë më parë se Gjykata e Lartë do të zbatonte urdhërin e Ramës kundër Berishës.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …