Ilir Beqaj para 3 ditësh mori një tjetër tender

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka marrë një tjetër tender para tre ditësh. Denoncimi është bërë nga kryetarja e Komisionit Hetimor për koncesionet në shëndetësi, Albana Vokshi.

Në një deklaratë për mediat, pas dështimit të komisionit hetimor, Vokshi u shpreh se ky tender është me vlerë 320 milionë lekë. Vokshi thekson se Ilir Beqaj ka shkaktuar më shumë dëme sesa ata që janë sot në burg.

“Qëllimi jonë është që ndihmojmë edhe SPAK. GJKKO e ka kthyer mbrapsht dosjen në SPAK për të thënë heto Ilir Beqajn, sepse Beqaj ka rol shumë herë më të madh dhe ka shkaktuar dëm shumë herë më të madh sesa ata që janë në burg.

Ndërkohë Ilir Beqaj shëtit nga mëngjesi në darkë në gjithë rrugët e Tiranës dhe vazhdon merr tendera.

Para tre ditësh Ilir Beqaj ka marrë tenderin e radhës me INTECH plus, 320 milionë lekë. Jo vetëm, që çohet për shpërdorim detyre”, tha Vokshi.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …