Video e spotit të protestës kundër Erion Veliajt: Hajdut, mjaft më! Jep dorëheqjen!

Ditën e enjte në orën 11:00 qytetarët e Tiranës do të mblidhen në protestë tek bashkia e Tiranës, duke kërkuar dorëheqjen e Erion Veliajt.

Protesta është thirrur nga ‘Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit’ dhe e mbështetur nga opozita.

Protestat janë thirrur pas arrestimeve të drejtorëve të bashkisë së Tiranës, që janë edhe njerëzit më të afërt të Erion Veliajt për skandalin e kompanisë ‘5D’.

Kjo është protesta e dytë e thirrur kundër Erion Veliajt.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …