Shehaj: Si Basha tentoi të shpëtojë mandatin e Olta Xhaçkës

Deputeti i pavarur Agron Shehaj deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se grupi i Lulzim Bashës pak kohë më parë tentoi që të mbronte në Kuvend mandatin e ish-ministres së Jashtme, Olta Xhaçka.

Madje ai tha se Xhaçka ka vjedhur.

“Grupi i atëhershmes i Lulzim Bashës bëri një kërkesë për ta rikthyer këtë çështje në Kuvend. Kjo është bërë me qëllim, për të mbrojtur mandatin e Xhaçkës. Olta Xhaçka ka vjedhur, duhet ta kishte humbur mandatin. E shpëtuat një herë”, tha ai.

About Krye Redaktor

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …