Mandati i Xhaçkës/ Noka nga Gramshi: Edi shpalli dje se drejtësia jam unë, ligji jam unë, gjykata jam unë!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka gjatë takimit me demokratët e Gramshit, deklaroi se, me votimin kundër heqjes së mandatit të Olta Xhaçkës, Edi Rama shpalli dje se, drejtësia, ligji dhe gjykata jam unë.

Noka u shpreh se ky vendim prek çdo qytetar shqiptar, sepse një investitor strategjik mund ti marrë pronën kujt të dojë, nëse i vë syrin.

Pjesë nga fjala e sekretarit të Përgjithshëm të PD, Flamur Nokës:

Ndragheta ishte një nga investimet kryesore të huaja që erdhi dhe bëri një marrëveshje me Erion Veliajn për plehrat.

Ndonëse në Itali, ortaku i Erion Veliajt, një nga krerët e Ndraghetas është në burg, në Shqipërinë e Edi Ramës, ortaku i Ndraghetas vazhdon të jetë kryetar bashkie.

Ky është sistemi që ngriti Edi Rama dhe rilindja në Shqipëri, që kishte vetëm një mision, jo qeverisjen, por vjedhjen.

Ky ishte kontrasti i madh mes dy qeverive.

Dje ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë në parlament, për secilin prej nesh. Mos kujtoni miq se mandati i Olta Xhaçkës nuk ka lidhje me ju, me Gramshin. Ka lidhje me Gramshin dhe çdo qytetar të Shqipërisë.

Po pse? Sepse të dashur miq, nesër Olta Xhaçka apo një Oltë tjetër mund ti verë syrin, siç edhe ju e dini që ja kanë vënë, një prone, një pylli apo kodre, pishave, mund ti vënë syrin dhe me firmën e Edi Ramës ua rrëmben dhe vjen si investitor strategjik dhe investon me paratë që ju ka vjedhur ju.

Ky është modeli dhe prandaj jemi sot shumë të shqetësuar.

Pse? Sepse me vendimin e djeshëm, Edi Rama dhe banda e tij që quhet rilindje, nuk ka të ndalur dhe nuk kanë pengesë.

Pengesa e fundit në Shqipëri ishte Gjykata Kushtetuese dhe Kushtetuta.

Ata dje me forcën e kartonëve Gjykatën Kushtetuese e rrëzuan përdhe, Kushtetutën e kthyen në një copë lecke dhe ky është një kërcënim i madh, kërcënim i madh për shoqërinë dhe demokracinë. Prandaj ju them se dita e djeshme ishte një ditë e keqe për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Edi Rama dje me votim në parlament vendosi dhe shpalli; drejtësia jam unë, ligji jam unë, gjykata jam unë dhe kjo e djeshmja shpjegon edhe arsyen se pse Sali Berisha mbahet i burgosur pa fakte e prova dhe pa asnjë akuzë.

Sepse ligji është Edi Rama në Shqipëri, sepse gjykata është Edi Rama në Shqipëri sepse drejtësia është Edi Rama.

Edi Rama do të likujdojë opozitën dhe për ta realizuar këtë ka gjetur një rrugë, të rrëmbejë, të mbajë peng e të burgosur pa ligj, kreun  e saj.

Ndërkohë që është Edi Rama rrit pushtetin, fuqinë e tij, del mbi ligjin dhe kushtetutën, këtu në Gramsh siç e tha dhe Kodheli, shohim një realitet krejt tjetër nga ajo që propagandohet, një realitet të zymtë.

Prandaj Gramshi është shpopulluar, është i zhytur në varfëri dhe mjerim, sepse si gjithë Shqipëria dhe Gramshi është viktimë e babëzisë së pushtetit, babëzisë qeveritare.

Ky pushtet asnjë ditë nuk i ka kushtuar shërbimit të qytetarëve dhe popullit të vet.

Ka patur vetëm një mision, përfitime për vete dhe një grusht njerëzish rreth tij.

About Redaksia

Check Also

Turizmi është kthyer në mallkim për qytetarët! Rama shpenzon 400 milionë euro në vit për strategjikët e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën se e ka kthyer turizmin në …