Berisha: Skapi i partisë dhe gjykatat e tij janë një mburojë e tmerrshme e vjedhjeve më të mëdha

Kryetari i PD, Sali Berisha duke folur në tubimin e përnatshëm qytetar në rrugën e Shpresës, tha se, Skapi i partisë dhe gjykatat e vendit, janë bërë një mburojë e tmerrshme e vjedhjeve më të mëdha në histori. Sipas Berishës, për këtë arsye ka ardhur koha për një betejë pa kthim.

“Të dashur miq.

Çdo minutë, çdo orë dhe çdo ditë dëshmon dhe provon rëndësinë jetike, vendimtare të betejës tuaj pa kthim, të mosbindjes civile për fatin tonë, për fatin e shqiptarëve, për fatin e Shqipërisë.

Vetëm mosbindja civile miq është arma më e fuqishme që dridh narkoshtete dhe narkodiktatura.

Përndryshe të duket se sa më shumë që ne bërtasim, aq më shumë ata vjedhin, aq më shumë ata dhunojnë liritë tonë, aq më shumë ata trashin lidhjet me krimin dhe drogën.

Çdo ditë zbulohen skandale dhe superskandale sikur ne të mos ishim qenie njerëzore, sikur ne të mos ishim shqiptarë.

Ndaj dhe koha ka ardhur për betejë pa kthim.

Koha ka ardhur për betejën dhëmb me dhëmb.

Koha ka ardhur për sakrifica të vërteta për liritë tona.

Të dashur miq, çdo ditë dëgjoni se si nga pushtetarët, familjarët e tyre vidhen nga arka e shtetit, nga taksat publike, nga pasuritë publike dhjetëra, qindra milionë euro.

Çdo ditë dëgjoni lajme se si trafikantët shpallen investitorë strategjikë.

Se si lirohen nga gjykata dhe Skapi.

Çdo ditë dëgjoni se si Skapi i partisë dhe gjykatat e tij janë një mburojë e tmerrshme e vjedhjeve më të mëdha në histori të qeveritarëve shqiptarë”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …