Bashkia e Tiranës nuk mund të vijojë t’i lihet hajnisë!

Ka nisur protesta para Bashkisë së Tiranës si pasojë e skandaleve të rënda që kanë dalë në dritë pas hetimit të SPAK.

Juristi Ylli Manjani ka shprehur idenë se Bashkinë e Tiranës duhet ta marrë në dorëzim Agjencia e Aseteve të Sekuestruara, njësoj siç u bë me inceneratorin.

Reagimi

Me thënë të drejtën, Bashkinë e Tiranës duhet ta marrë në dorëzim Agjencia e Aseteve të Sekuestruara. Njësoj siç u bë me inceneratorin. Nuk mund të vijojë t’i lihet hajnisë.

Të paktën deri sa AliBabVeliaj dhe hajnat e tij të provojnë gjyqësisht se janë të pafajshëm, bashkia duhet të vendoset nën sekuestro.

Në dalshin të pafajshëm ata, dalshim mend’sh gjithë ne të tjerët.

About Redaksia

Check Also

Kaso: Do bëjmë auditim të të gjitha aseteve të partisë që ka pasur Basha në dorë

Sekretari i çështjeve ligjore dhe zgjedhore në PD, Ivi Kaso i ftuar në Syri Tv, …