Kalaja: Altin Dumani i SPAK që i mbyll dosjet është më i rrezikshëm se Veliaj!

Avokatja Adriana Kalaja në protestën para bashkisë së Tiranës tha se, Altin Dumani i SPAK që i mbyll dosjet është më i rrezikshëm se Erion Veliaj!

“Ju kujtoj se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit deri në momentin që flasim ka kallëzuar pesë prokurorë të SPAK-ut dhe çfarë është bërë?! Asgjë! Mbrojnë njeri tjetrin, ashtu siç mbrojnë këta banditët që na vjedhin!

Unë mendoj se akuzat ndaj SPAK-ut madje janë shumë të lehta, ashtu siç mendoj që është më i rrezikshëm Altin Dumani që mbron Erion Veliajn, sesa Veliaj. Sepse ne e dimë kush është Erion Veliaj, por Altin Dumani që i mbyll dosjet Erion Veliajt është më i rrezikshëm dhe dëmin ia bën më të madh qytetarëve të Tiranës dhe të Shqipërisë”, tha Kalaja.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Thirrja miqësore deputetëve që akoma nuk janë në grupin tonë, vendi juaj është tek elektorati i PD

Lideri i opozitës, Sali Berisha i ka bërë një tjetër thirrje deputetëve të PD-së që …