Meta: Djegia e mandateve ishte një krim, Lulzim Basha një palaço!

Kreu i PL, Ilir Meta tha se nuk ka bërë kurrë lojë me çështje madhore, duke renditur Kushtetutën, pluralizmin politik dhe interesin kombëtar, duke theksuar se edhe dhënia fund e nepotizmit në këtë parti nuk është lojë.

Meta u shpreh se djegia e mandateve ishte një krim, ndërsa u shpreh se nëse ndonjë grua ankohet se është viktimë e burrave, në politikë është viktimë e një palaçojë që është Lulzim Basha.

“I kam njoftuar të gjithë shqiptarët se ai të gënjejte edhe për orën, dhe pse e bën këtë? Se ka kënaqësi gënjeshtrën”, tha Meta.

Ai u shpreh se nepotizmi është përgjegjës edhe për imazhin e Ilir Metës, sepse janë shokuar të gjithë me ato pamjet që i kam treguar për mediat, që bëhet një aktivitet dhe njeriu që kujdesej për imazhin tim, shpërndan foto që prishin jo vetëm imazhin tim, por edhe të Partisë së Lirisë.

Meta tha se me 27 prill do të ekzekutohet fenomeni i nepotizmit në PL.

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Është krijuar një frymë e madhe te demokratët! Fitorja e PD nuk ndalet më!

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të …