Dumani, zar i Agaçit, Meta: Duhet ta kishte arrestuar prej kohësh për inceneratorët

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ndal këtë të martë në qytetin e Shkodrës, prej nga ku deklaroi se përpara Konventës që do të mbahet më 27 prill nuk pret asnjë befasi nga askush, përfshirë edhe SPAK-un. Ai shtoi se nuk i druhet arrestimit nga SPAK, ndërsa vijoi akuzat ndaj kreut të këtij institucioni, Altin Dumani.

“Nuk bëj asnjë lloj presioni ndaj askujt. Unë jam mësuar të them të vërtetën. Aq më tepër t’i druhem arrestimit nga një prokuror që është kthyer në zëdhënës politik të Engjëll Agaçit, të cilin duhet ta kishte arrestuar prej kohësh për aferën e inceneratorëve, të Edi Ramës, që duhet ta kishte arrestuar. Një prokuror që kërcënoi Arben Ahmetajn kur tha disa të vërteta në mënyrë që të mbyllte gojën në vend që t’i afronte atij marrëveshje bashkëpunimi dhe lehtësira për të treguar të gjitha shkeljet ligjore dhe korrupsionit të bërë nga shefi i tij. Aq më tepër, të druhet Ilir Meta ndaj një prokurori që i merret goja”, theksoi ai.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha: Beleri refuzoi të kandidojë për Edi Ramën, nuk pranoi të bënte pis duart për mafien e tij

Kryetari i PD, Sali Berisha ka denoncuar ftesën e Edi Ramës për Fredi Belerin që …