Berisha nxjerr fotot: Edi në tavolinë me matrioshkën e Putinit, Enveri mbante bustin e Stalinit!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar një foto të kryeministrit Edi Rama, ku shihet se në zyrën e tij në Kryeministri, mban në tavolinën e punës një matrioshkë të presidentit rus, Vladimir Putin.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha e krahason Ramën me diktatorin gjakatar të shqiptarëve, Enver Hoxhën, i cili mbante në zyrë bustin e udhëheqësit komunist të Rusisë, Joseph Stalinit.

“Edi në tavolinë me matrioshkën e Putinit. Enveri mbante bustin e Stalinit”, shkruan Berisha në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …